Joan Miró, referenslitteratur, "Joan Miró Lithographies", Volume I, 1972.
"Joan Miró Lithographe I" Red. Michel Leiris & fernand Mourlot. (A.C Mazo & Cie: Paris, 1972) Franska. 231 s. Med 12 litografier (inklusive skyddsomslaget) varav 5 dubbelsidiga. 33 x 26 cm.
Skyddsomslag med smärre slitage. Helhetsintrycket är gott.
Konstverken i denna databas är skyddade av upphovsrätt och får inte återges utan rättighetshavarnas tillstånd. Konstverken återges i denna databas med licens av Bildupphovsrätt.
Kundservice
Har du frågor gällande transport, betalning eller övriga frågor vänligen kontakta vår Kundservice.
Sverige
Telefontid: måndag – fredag 9–13
+46 8-614 08 00
Finland
+358-9-668 91 10
Prova gärna igen och kontakta vår Kundservice om problemet kvarstår.