Bröderna von Wright , bokverk, 3 band, "Svenska fåglar", Börtzells tryckeri AB, Stockholm, 1927-1929.
Svenska fåglar efter naturen och på sten ritade... med text af Professor Einar Lönnberg, I-III. Skinnband med guldprägling och marmorerat snitt. Illustrerade med litografiska blad föreställande fåglar. Varje band 39 x 32 cm.
Pärmar ställvis blekta, med slitage, smärre skador och fläckar. Ej fullständigt genomgångna.
Ur en samlares bibliotek.
Kundservice
Har du frågor gällande transport, betalning eller övriga frågor vänligen kontakta vår Kundservice.
Sverige
Telefontid: måndag – fredag 9–13
+46 8-614 08 00
Finland
+358-9-668 91 10
Prova gärna igen och kontakta vår Kundservice om problemet kvarstår.