Dekor i underglasyrblått, två med motiv av växter, diameter 17,5-18,5 cm (en med krackelyr och smärre ifylld nagg). Ett kraakfat med motiv av hjortar i naturmiljö, diameter 21,5 cm (nagg). En japansk, med motiv av växter i Kraakstil, diameter 21,1 cm.
Slitage, bränningssprickor, mistor, glasyrnagg, nagg. En med krackelyr, fåtal med smärre ifyllda nagg.
Prova gärna igen och kontakta vår Kundservice om problemet kvarstår.